Učení Geše Tenzina Losela : Čtyři pečeti – Nirvana je mír 22-24.4.2022 NOVÝ TERMÍN

 

Nový termín je již domluvený a to 22-24.4.2022, budeme se na Vás těšit 🙂

 

Rádi bychom vás jménem naší studijní skupiny Longdol Lama pozvali na jedinečnou akci – učení britského mnicha Tenzina Losela (Grahama Woodhouse), který jako jeden z mála Zápaďanů dokončil náročné sedmnáctileté studium buddhistické filosofie a získal titul geše (zhruba odpovídá našemu PhD).

Geše-la navštíví Prahu již počtvrté a letošní setkání bude posledním k textu Zářící světlo spisů a logických úvah, lampa osvětlující principy čtyř pečetí, které potvrzují pravý náhled. Zabývat se budeme především poslední z nich – nirvánou, která je mírem. 

Většinou víme, že nirvána je cílem buddhistické praxe, stav mimo cyklus zrozování a umírání, ale jinak jsou naše představy o ní spíše mlhavé. Přijďte se dozvědět více, kromě učení vás čeká také meditace a možnost diskuse.

KDY: pátek 4. 3. – neděle 6. 3. vždy od 9:30 do 17:30 (s dvouhodinovou přestávkou na oběd a kratšími čajovými přestávkami)

KDE: Tibet Open House, Školská 28, Praha 1

Učení bude v angličtině s překladem do češtiny ct. Tenzin Palmo.

Studijní text je k dispozici v češtině i v angličtině.

Vstup je volný, dobrovolné příspěvky budou využity na provoz centra a jako finanční dar pro gešeho.

Budete-li chtít přijít, prosím přihlaste se s předstihem zde

Pošleme vám studijní text, brožurku modliteb na začátek a na závěr učení a budeme s vámi počítat 🙂 pokud jste se nestihli zaregistrovat, texty jsou ke stažení níže.

Případné dotazy posílejte na email infolongdol@gmail.com

 

FourSealsCZ-latest

Modlitby k uceni 2022